Majowe czytanie


Jak ten czas szybko leci... Już mamy początek czerwca. W powietrzu wyczuwa się już wakacje, dzieci są coraz bardziej rozbrykane, a nam już chce się urlopu. Mamy też za sobą maj, w tym roku chłodny, jak jeszcze nigdy. Na szczęście czerwiec przyniósł ocieplenie i trochę słońca. Przynajmniej u nas na Warmii. W maju miałam dużo pracy, ale znalazłam też czas na czytanie. Trafiło mi się sześć bardzo dobrych pozycji, które gorąco Wam polecam. A od czego zaczęłam? O tym już kilka słów poniżej, sprawdźcie sami. :)


29. Joanna Szarańska, Wieczory na Miodowej. Książka stanowi trzeci tom cyklu Na Miodowej, o poprzednich częściach przeczytacie w tych postach. Wróciłam na Miodową, by tym razem poznać słodko - gorzką historię Justyny. Miodowa przestaje być sielska i anielska, gdy o Justynę zaczyna dopominać się przeszłość. Jednak tym razem nie musi przed nią uciekać, bo na Miodowej ma przyjaciół, którzy ją wspierają i są gotowi jej pomóc. Książka o sile przyjaźni, o błędach młodości. Przyjemnie było wrócić na Miodową. Polecam.



30. Anna Kańtoch, Jesień zapomnianych. Książka stanowi trzeci tom cyklu o Krystynie Lesińskiej, o poprzednich częściach przeczytacie w tych postach 👉klik. W tej części cofamy się do 1963 roku gdy brat Krystyny zaginął w górach, a ona jest studentką prawa. W tym samym czasie rozpoczyna się seria samobójstw młodych mężczyzn, którzy giną w ten sam sposób. Jednym z nich jest znajomy Krysi. Zostaje ona wciągnięta w śledztwo nad tą sprawą przez początkującego dziennikarza Łukasza, znajomego jej brata Romka. Nasza bohaterka ma też szansę nie tylko rozwikłać zagadkę z Drugich Szopienic, ale także dowiedzieć się, co tak naprawdę wydarzyło się w górach trzy lata temu, gdy zaginął jej brat. Pytanie, czy będzie chciała poznać te odpowiedzi? Polecam, bardzo dobry kryminał. Książka z wciągającą akcją.



31. Wioletta Sawicka,
Victoria. Miłość zza żelaznej kurtyny. Książka jest piątym tomem cyku Wiek miłości, wiek nienawiści. O poprzednich częściach przeczytacie w tych postach 👉klik i jeszcze tutaj👉klik. Przyznaję, że wyczekiwałam tej książki i chyba nie jestem odosobniona w tej niecierpliwości. ;) Poznajemy nowe, młode pokolenie Ostojańskich. Tym razem akcja książki skupia się na życiu Victorii, córki Anny. Jesteśmy w okresie radzieckiej okupacji, gdzie Niemcy zostają podzielone murem, który oddziela rodziny również Ostojańskich. Victoria dorasta i zostaje dziennikarką. Dostaje szansę wyjazdu do Polski na staż, by przekazywać prawdziwe informacje o sytuacji w kraju. Poznaje także swoją wielką miłość, Adama. Piękna historia, którą warto przeczytać. Polecam całą sagę.



32. Lisa Scottoline, Wieczna. Kolejna nowość wydawnicza, kolejna powieść z tłem historycznym. Tym razem przeniosłam się do Rzymu, roku 1937, gdzie swoje rządy utrzymuje Mussolini. Naszymi bohaterami jest trójka przyjaciół, Marco - syn oddanego faszysty, Sandro - żydowski chłopak, który również wierzy Mussoliniemu i Elisabetta - dziewczyna, której marzy się kariera pisarki. Zbliża się okres dojrzewania, a między chłopcami zaczyna się przyjacielska rywalizacja o względy Elisabetty. Jednak w tej miłosnej zawierusze trafia się wojna. Mussolini podpisuje pakt z Hitlerem. We Włoszech coraz więcej jest aktów agresji wobec Żydów, odbiera się im prawa. Życie naszych bohaterów też nie jest usłane różami, dostrzegają błędy popełnione przez rząd i jak potrafią starają się temu zaradzić. Jest to słodko - gorzka historia o miłości i przyjaźni. Wzruszyłam się czytając Wieczną i gorąco Wam ją polecam.



33. Agnieszka Krawczyk, Warkocz spleciony z kwiatów. Książka stanowi pierwszy tom z cyklu Leśne ustronie. Och, jak ja lubię takie historie. Agnieszka Krawczyk zabiera nas do urokliwej Nieznajomki, gdzie swojego miejsca na świecie szuka Zośka. Dzięki odludziu w jakim się znajduje, a także ludziom, których spotyka, nasza bohaterka zaczyna akceptować siebie i powoli z każdym dniem robi krok do przodu. Oczywiście ta historia nie jest cukierkowa i każdy z naszych bohaterów przechodzi jakiś mały lub większy kryzys w swoim życiu. Jest to urocza historia, która zawiera wiele mądrości o tym jak zachować spokój w tym pędzie życia. Bardzo fajna historia, z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. Polecam.



34. Rhys Bowen, Wenecki szkicownik. Poznajemy tutaj losy dwóch kobiet, Juliet, która swoją młodość spędziła w Wenecji w czasie II WŚ. Poznała tam swoją miłość, była także szpiegiem. Z drugiej strony mamy jej wnuczkę Care, która po jej śmierci wyrusza do Włoch, by odkryć skrywane od lat tajemnice babci. To czego się dowie odmieni jej życie, a także osoby które spotka. Historia lubi zataczać koło i tak samo jest w tym przypadku. Przepiękna historia od której nie mogłam się oderwać. Polecam.



A jak Wam zakończył się maj? Czy był owocny w czytanie?

Brak komentarzy

Prześlij komentarz